Fotowoltaika

Producent domków letniskowych

Drewniany domek letniskowy. Jak o niego dbać?

Drewniany domek na działce letniskowej to marzenie wielu osób. Wbrew pozorom, nie ma konieczności samodzielnego budowania takiego domku. Wiele firm oferuje gotowe domki, oczywiście z opcją montażu na działce letniskowej klienta. Montaż domku nie zajmuje więcej niż kilka dni. Domek, który jest zmontowany, najczęściej nie jest jednak zabezpieczany przed niszczeniem drewna, choćby na skutek wilgoci. Drewno jednak trzeba chronić. Jak dbać o taki domek?

Konieczna regularna konserwacja drewna

Każdy producent domków letniskowych zaleca regularną konserwację wszystkich elementów drewnianych domku. Można je polakierować, lepszą opcją jednak jest malowanie drewna preparatami, które w nie wnikają i zapewniają ochronę przed wilgocią. Oczywiście tego typu produkty również zabarwiają drewno. Można wybrać najbardziej odpowiadający nam kolor.

Z czasem malowanie domku trzeba powtórzyć. Niezbędna jest ponowna konserwacja drewna najpóźniej po 2-3 latach. Jeśli nie zostanie ono ponownie zakonserwowane, może zacząć chłonąć wilgoć i po prostu ulegać powolnemu zniszczeniu.

Naprawa usterek domku jest konieczna

Warto też pamiętać, że wszelkie usterki drewna – na przykład połamane elementy – warto naprawiać jak najszybciej. Aby uniknąć zawilgocenia domku trzeba też na bieżąco sprawdzać stan dachu i w razie konieczności wymieniać jego zewnętrzne poszycie. Jeśli tak będziemy dbać o drewniany domek letniskowy, możemy mieć pewność, że przez lata pozostanie w świetnym stanie.

Previous article
Nowoczesne domy szkieletowe
Next article
Domy szkieletowe całoroczne
About the author