Fotowoltaika

Klasyczne listwy przypodłogowe ORAC

Co na podłogę w domu?

Co możemy położyć na podłogę w domu? Możliwości mamy naprawdę dużo. Wszystko zależne jest od naszej pomysłowości, możliwości finansowych, ale i charakteru wnętrza.

Najbardziej popularne są panele. Od ekonomicznych, ale i wyglądających najmniej efektownie, po droższe, doskonale imitujące drewno. Z kolei prawdziwa drewniana podłoga to spory wydatek, ale wówczas wnętrze mieszkania czy domu prezentuje się znakomicie. Drewno naturalne, bądź jego imitacja, ocieplają przestrzeń i nadają jej charakteru. Pamiętajmy o kropce nad „i”, czyli listwach. Klasyczne listwy przypodłogowe ORAC umożliwiają dobór idealnego odcienia do wymarzonej podłogi.

W minimalistycznych przestrzeniach znakomicie sprawdzi się podłoga z płytek ceramicznych lub z kamienia. Jest także bardzo łatwa w utrzymaniu, nie wymaga bowiem tak specjalistycznej pielęgnacji jak drewno naturalne.

Jeżeli mamy do zagospodarowania większą przestrzeń, np. biurową, pomyślmy o wykładzinie albo o parkiecie przemysłowym. Oprócz wymienionych materiałów, na rynku dostępne są także podłogi z korka (znakomicie wygłuszają dźwięki).

Dokonując wyboru, musimy wziąć pod uwagę czy dane pomieszczenie ma ogrzewanie podłogowe i jakie jest jego przeznaczenie.

Previous article
Do wykończenia szpachelka
Next article
Białe listwy przypodłogowe Creativa
About the author