Fotowoltaika

You are here: / /

Fumigacja domu

Drewnojady w domu? Pozbądź się ich za pomocą fumigacji

Na czym polega fumigacja?
Fumigacja domu to zabieg, który wykonuje się najczęściej w celu likwidacji owadów, bytujących w elementach drewnianych. Ze względu na to, że inne, klasycznie aplikowane środki likwidujące drewnojady, muszą dostać się do głębokich warstw zajętego przez insekty drewna, jest to zazwyczaj proces bardzo trudny, mało skuteczny, a czasem nawet niemożliwy. Dlatego doskonałym rozwiązaniem problemu będzie usługa fumigacji, inaczej gazowania, realizowana przez wyspecjalizowanych profesjonalistów.

Czy fumigacja jest bezpieczna?
Oczywiście, ale tylko ta przeprowadzana przez fachowców. Fumigant, czyli gaz używany do likwidacji owadów z drewna, musi być dozowany pod ścisłą kontrolą. Gaz jest szkodliwy dla człowieka, dlatego też przed wykonaniem gazowania dom jest odpowiednio zabezpieczany i uszczelniany.

Czy warto się zdecydować na fumigację domu?
Fumigacja to często jedyny skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych lokatorów z drewnianych elementów naszego domu. Warto skorzystać z tej możliwości. Czasami drewnojady potrafią bytować w konstrukcyjnych elementach domu, co przy braku odpowiedniej reakcji może przyczynić się do nieodwracalnych, trwałych uszkodzeń, zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców. Ich naprawa w późniejszym czasie zwykle wiąże się z dużym nakładem kosztów i czasu, czego dzięki fumigacji możemy uniknąć.

Previous article
Domy szkieletowe całoroczne
Next article
Tanie domki Bieszczady
About the author